مرجع رسمی مقالات طراحی سایت اختصاصی مرجع رسمی مقالات طراحی سایت اختصاصی .

مرجع رسمی مقالات طراحی سایت اختصاصی

تفاوت طراحی گرافیک و طراحی رابط کاربری چیست ؟

به جهت وجود واژه طراح یا این که پباده سازی، بعضی وقتها رابط کاربری طراحی سایت اختصاصی زیرمجموعه هنر و طراحی صفحه قرار میگیرد. مطرح ترین دانشکده‌های عالم، برای مثال ام آی تی، پباده سازی رابط کاربری را در شاخه علم ها کامپیوتر ارائه می‌نمایند.

هم اکنون بایستی ببینیم تفاوت پباده سازی گرافیک یا این که پباده سازی بصری Visual Design با پباده سازی UI چه می‌باشد و چرا نمی‌اقتدار آن را زیرشاخه هنر پباده سازی دانست؟

هر که رابط کاربری پباده سازی می‌نماید، می بایست با اصول گرافیک شناخت داشته باشد. با این درحال حاضر، مقصود مهم‌اش پباده سازی یک برنامه یا این که یک و وب سایت خوشگل وجود ندارد. بلکه میخواهد محصولی پباده سازی نماید که یوزرها بتوانند به سادگی از آن استعمال نمایند و به مقصود خویش برسند.

در واقعیت طراح UI از اصول گرافیک و زیبایی‌شناسی در راستای ساخت‌و‌ساز کاربری سهل به کار گیری می‌نماید. برای مثال برای این که یک مورد به راحتی در معرض روئت کرد یوزرها قرار بگیرد، از یک رنگ خاص در پباده سازی آن استعمال می‌نماید.

برای پر‌نور‌خیس شدن قضیه، وبسایت‌هایی را به خاطر بیاورید که ظواهر خوب و کاربری بد دارا‌هستند. از جمله وبسایت‌هایی با رنگ‌بندی قشنگ که پباده سازی منوی آنان بغرنج میباشد. برای کشف کردن یک گزینه خاص یوزرها را بدون چاره به زدن یک سری کلیک می‌نمایند یا این که منجر سردرگمی آنها می گردند.

پباده سازی گرافیک خوب یعنی وبسایت یا این که اپلیکیشن بایستی خوشگل باشد، پباده سازی UI خوب یعنی عمل با اپلیکیشن می بایست معمولی باشد.
اصول پباده سازی کاربری یا این که UI چه می باشد ؟


پیش از این که به فرآیند پباده سازی UI بپردازیم، می بایست ببینیم اصول اول UI چه است . اصولی که یک طراح فن‌ای هنگام اجرای پروژه آن‌ها‌را در ذهن دارااست و رعایت می‌نماید.

پنج اصل مهم پباده سازی رابط کاربری یا این که UI از این قرارند:


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۴۲:۵۳ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)

طراحی سایت داینامیک

صفحه های داینامیک سایت به سیرتکامل‌ای پباده سازی می گردند که طراحی سایت اختصاصی خویش برگه اثبات، ولی محتوای آن متغیر باشد. ساختار این صفحه های بوسیله یک نرم افزار سرور که اسکریپت‌های سمت سرور را فراوری می‌نماید، ساخت و ساز می‌گردد.

در واقع محتوای اینگونه صفحاتی با اعتنا به جستجوی استفاده کننده، ساخت و ساز میشوند. این بدان مفهوم میباشد که محتوای ورقه به خودی خویش روی سرور نیست و با فراخوانی اینگونه محتوایی از یک ورقه تارنما داینامیک، این کاغذ روی سرور ساخت گردیده و برای کلاینت نبی می‌گردد.

در یک وبسایت داینامیک، صفحه ها معمولا محتوای مایحتاج خویش را از یک دیتابیس در Back-end فراخوانی می‌نمایند. زمانی که صفحه ها داینامیک وبسایت برای اولی توشه توسعه و گسترش پیدا کردند. بسط اول صفحه های داینامیک اینترنت مستقیما در لهجه‌هایی مثل PHP، Perl یا این که ASP شکل می‌گرفت.
مشاغل مربوط به ساخت وب سایت چه می باشد؟

مجموعه طراح تارنما

علاوه بر خویش طراحان وبسایت، برای اینکه یک تارنما به توفیق رسد و در نتیجه ها گوگل بدرخشد، اشخاص متعددی بایستی سرگرم بسط و محافظت از آن باشند. در واقع طراحی وب صرفا آغاز یک پروسه گران قدر چهت نیل تارنما به بهره میباشد.

وقتی که یک بیزنس آنلاین را راهاندازی میکنید، قبل از هر چیز بایستی یک وبسایت خوب پباده سازی نمائید. درین روند علاوه بر طراح سایت بایستی با متخصصان دیگری هم همیاری داشته باشید. در پی به طور فهرست سیرتکامل، مشاغل و تخصص‌های مربوط به فعال سازی و حفظ تارنما را با هم مرور میکنیم.

شما به یک گرافیست نیاز دارید تا دکمه‌ها، لی اوت و لوگوی قابل قبولی برای شما پباده سازی نماید.
یک دارای تخصص دیجیتال مارکتینگ به شما میگوید که چه استراتژی‌هایی به عمل ببرید تا با استعمال از تکنیک‌های بازاریابی آنلاین، مدام موثرترین ترافیک را به تارنما خویش هدایت فرمائید.
کارشناس نسخه برداری رایتینگ، کسی میباشد که به شما برای ساخت محتوای مطلوب و پیگیری غرض seo یاری می‌نماید. همان گونه که میدانید امروزه یکی‌از مهم ترین ابزار بالا بردن و جذب ترافیک اثر گذار برای وب سایت، محتوای مطلوب و لغات دقیقی میباشد که بایستی به فعالیت برده شوند. یک دارای تخصص ساخت و ساز محتوا در کنار دارای تخصص دیجیتال مارکتینگ، می توانند ضمانت کننده حضور شما در برگه اولیه گوگل باشند. ولی شما میتوانید برای حضور بهتر از یک شخص تحت عنوان کارشناس seo هم فایده ببرید تا محتوای شما بهتر و موثرتر به دیده بیاید.
طراح رابط کاربری یک کدام از دیگر از مشاغل مربوط به پباده سازی و محافظت از تارنما میباشد. این شخص قادر است به شما در ساخت و ساز یک معماری داده ها، پباده سازی استفاده کننده محور، پباده سازی دیدنی و همچنین بهبود المان‌های ظاهری تارنما امداد اکثری نماید.


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۵۷:۱۵ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)

یادگیری زبان CSS

با استعمال از لهجه HTML شما صرفا توانمند به ساختن ساختار طراحی سایت اختصاصی و چهارچوب کلی کاغذ اینترنت خواهید بود، ولی این مسلما این صفحه ها ظواهر استفاده کننده پسندی نخواهند داشت. چون هنگامی که برای ساخت‌و‌ساز این صفحه های اینترنت تنها از گویش HTML به کارگیری می کنید، دسترسی شما به تعداد محدودی از موادتشکیل دهنده تعریف و تمجید گردیده در گویش HTML محصور میگردد. پس نیاز به ابزار و یا این که به عبارت بهتر زبانی دیگری خواهید داشت تا ضعف‌های گویش HTML را پوشش دهد. زبانی که به خواسته قشنگ سازی و فرم دهی به صفحه های اینترنت استعمال میگردد، CSS اسم دارااست.

دو‌مین گام برای هر که قصد دارااست به ساخت سایت بپردازد، CSS میباشد. CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets و در معنای "شیت‌های آبشاری" میباشد. این لهجه مانند HTML یک لهجه نماد‌ گذاری میباشد که اذن میدهد ساختار صفحه های اینترنت را از دکوراسیون عنصرها گرفته تا تغییر تحول رنگ‌بندی و فونت‌ها صورت دهید. به یاری CSS میتوانید خصوصیاتی مثل رنگ‌ها، فونت‌ها، بعدها، سایزها، روش چینش موادسازنده و غیره را در صفحه های اینترنت معلوم نمائید. در صورتی‌که می خواهید با این گویش کاربردی در دنیای اینترنت بیشتر آشنا گردید، به مطالعه مقاله تحت بپردازید.
قدم سوم : یادگیری لهجه جاوا اسکریپت

هنگامی که به گویش‌های HTML و CSS مسلط شدید، می توانید صفحه های اینترنت ایستا (Static) را پباده سازی فرمایید. ولی امروزه کمتر سایتی را میتوانید پیدا فرمایید که ایستا باشد. چون یوزرها در ادامه وبسایت‌های تعاملی و داینامیک می باشند و دوست دارا‌هستند از تجهیزات گوناگون آنها به کارگیری نمایند. پویا کردن تارنما‌ها احساس بهتری از تجربه کاربری را در بازدیدکنندگان و یوزرها ساخت‌و‌ساز می‌نماید.

یکی‌از دوستداشتنی‌ترین گویش‌های اپ نویسی که برای پویا کردن وبسایت‌ها استعمال می شود، جاوا اسکریپت میباشد. جاوا اسکریپت زبانی سطح بالا، داینامیک، مبنی بر شی و تفسیری میباشد که از روش‌های متفاوت نرم‌افزار نویسی پشتیبانی می‌نماید.

سو‌مین قدم برای تبدیل شدن به یک طراح اینترنت، یادگیری و اشراف بر گویش جاوا اسکریپت میباشد. این گویش از نگاه محبوبیت و کاربرد پرورش بسیار بالایی دارااست و از آن می‌اقتدار برای اپ نویسی سمت سرور (Server Side)، نرم افزار‌های گوشی، بازی و نرم افزار‌های دسکتاپ بهره برد. براین اساس می‌قدرت چنین برداشت کرد که گویش اپ نویسی جاوا اسکریپت ، یک گویش همگی حرفه رقیب میباشد.


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۴۱:۰۴ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)

8 ویژگی مهم که در وب سایت شما باید لحاظ شود

شما در معاش نیاز‌های مختلفی دارید، بعضا از این نیاز‌ها مانند غذا، پوشاک و طراحی سایت اختصاصی بنیادی می باشند و فارغ از حتی یک کدام از آنان توانمند به معاش کردن نخواهید بود. بعضی دیگر مانند یک شغل با درآمد خوب و ارتباط ها اجتماعی سلامت فقط می توانند کیفیت معاش شما‌را بهبود بخشند اما در نبود آنان هم می‌اقتدار معاش کرد.

اکنون نمونه بالا را وارد دنیای وب نمائید. وقتی که شما قصد فعال سازی یک سایت را دارید نیز شبیه همین قضیه درستگو میباشد. یعنی برای ساختن یک وبسایت هم نیازهایی بنیادی دارید که فارغ از آنان داشتن وبسایت ممکن وجود ندارد و هم نیازهایی که میتوانند به ارتقا کیفیت وب سایت شما و تاثیرگذاری بیشتر آن یاری نمایند.

ما پیش از اینً یک نوشته‌ی علمی پیرامون نیازهای بنیادی برای ساخت وب سایت منتشر کرده‌ایم. در حال حاضر می خواهیم نگاهی به نکات و اصول مهمی بیندازیم که در کیفیت تارنما شما نقش بخش اعظمی دارا هستند. با رعایت این اصول، اینترنت‌تارنما شما فی مابین هزاران تارنما دیگر گم نخواهد شد و مطمئناً می توانید حضوری غالب‌خیس در دنیای وب داشته باشید.
2 نیاز مهم که اینترنت‌وب سایت شما بایستی جواب بدهد

پیش از آنکه بخواهیم در خصوصیت‌های یک اینترنت‌وب سایت عالی ظریف شویم، نخست می بایست به دو مساله مهم در ساخت وب سایت‌وب سایت نگاه کنیم. تک تک نکات و اصول اصلی طراحی وب سایت را می‌اقتدار تحت تیم‌ای از این دو دانست.

دقت و رعایت این مورد ها سبب می‌گردد که شما یک وب سایت عالی داشته باشید که قادر است بازدهی فوق‌العاده برای شما داشته باشد... و اعتنا نکردن به آنان معادل میباشد با یک وبسایت ضعیف و فراموش‌شدنی. ولی این دو جنبه طراحی وب چه می باشند؟

تجربۀ کاربری (User Experience)
اولی مقصود سایت شما، ارائه تجربه کاربری خوب (به اصطلاح UX) میباشد. می پندارم پیش گویی زدن معنای این واژه چندان فعالیت مشقت نباشد. این عبارت به احساس و تجربه مخاطب از وب سایت شما اشاره دارااست.
شما می بایست وبسایت خویش را از روزنه نگاه مخاطب ملاحظه کنید و کاری فرمائید که تجربه وی شادی بخش باشد. به عنوان مثال مطمئن گردید که مخاطب ریلکس میتواند از وب سایت شما به کارگیری نماید، دسترسی به قسمت های اصلی تارنما به آسانی ممکن میباشد، کلیه متن‌ها بدیهی و قابل شعور می‌باشند، تارنما شما از دید بصری زیباست و ...
بخش اعظمی از نکاتی که درین نوشته‌ی‌علمی آورده گردیده است، بخشی از یک تجربه کاربری خوب محسوب می شوند.


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۴۶:۴۴ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)

منظور از طراحی سایت اختصاصی چیست؟

ساخت سایت منحصر بدین شکل میباشد که وبسایت مطابق با نیازهای طراحی سایت اختصاصی پیاده سازی میگردد. درین نوع طراحی وب پیش از هر موردی صاحب کار بایستی نیازهای خویش را در یک قالب به کمپانی ساخت وب سایت اعلام نماید تا برآورد هزینه و فرصت اجرا شود.

بعد از شروع عمل جلساتی در میان طراح سایت و صاحب کار اجرا می شود و در آن گرد هم آیی صاحب کار نقطه ایده ها خویش را در باب قالب گرافیکی سایت اعلام می نماید و طراح سایت قالب وب سایت را مبنی بر نقطه ایده ها صاحب کار پیاده سازی می نماید.

بعداز پیاده سازی قالب، صاحب کار می‌تواند نظرها خویش را روی قالب پیاده سازی گردیده اعلام نماید و طراح وب سایت مورد ها متبوع صاحب کار را در سایت جاری ساختن می نماید. اعمال بازنویسی از طرف طراح وبسایت تا وقتی پیش می رود که قالب تارنما به پذیرش صاحب کار رسد و معمولا محدودیتی در تعداد دستکاری های صاحب کار نیست. حتی ممکن میباشد نیاز به پباده سازی قالب نو تارنما باشد که طراح وبسایت قالب نو را ارائه می کند. بعداز پذیرش قالب کلی وبسایت عملیات پیاده سازی محتوا جاری ساختن می شود که درین مرحله برای رئیس محتوا میتوان از یکی‌از سیستم های رئیس محتوای مجانی نظیر وردپرس و … و یا این که سیستم مدیر محتوای مخصوص درج شده ویژه پروژه به کار گرفت. که بعد از کامل شدن این مرحله مطالب سایت در تارنما بارگزاری می‌شود.

بعد از بار گذاری مطالب وبسایت درین مرحله صاحب کار میتواند لحاظ خویش را در زمینه‌ی تارنما اعلام نماید و درخواست جاری ساختن بازنویسی دهد و طراح سایت بازنویسی های متبوع صاحب کار را در وبسایت ایفا دهد تا وقتی که سایت به پذیرش صاحب کار رسد و تارنما فعال‌سازی شود.

بعد از آن صاحبکار برای رئیس محتوای سایت یادگرفتن میبیند.

در طراحی وب مخصوص ممکن میباشد نتوان از سیستم های مدیر محتوا نظیر وردپرس استفاده نمود چون برخی از مراد های کارفرمایان در طراحی سایت نیاز به اپ نویسی از مبنا دارا‌هستند.

این نوع طراحی وب به جهت سفارشی بودن تارنما انعطاف بالایی در پیاده سازی وجود داراست و رئیس و دستکاری تارنما بوسیله صاحب کار به سادگی شکل میگیرد در کنار این مزیت نیز میتوان به معایبی همانند هزینه بیشتر و مجال بیشتر برای ساخت سایت اشاره نمود.


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۲۷:۰۱ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)

انفجار ctr سایت و ارتقا رتبه گوگل در 7 روز

صفحه 1 گوگل ردیف 1 گوگل دیگر رویا نیست .

با بسته های جستجو و کلیک ارگانیک گوگل نسخه کولاک ctr تک تک کلمات کلیدی سایت خود را منفجر کنید !(99.9% CTR)! (تبدیل رویا به واقعیت) برای اولین بار توسط شیک رنک ممکن شد در گذشته ارتقا CTR بیش از 10 درصد ممکن نبود و همچنان در هیچ سایت و بسته دیگری امکان پذیر نخواهد بود با بسته های ابتدایی آغاز کنید تا به باور این افتخار پی برده سپس انفجار واقعی را در گوگل بصورت حرفه ای برای کلیه کلمات کلیدی سایتتان را رقم بزنید.

فرض کنید در یک بسته کلیک گوگل نسخه کولاک فقط 100 نفر عبارت کلیدی سایت شما را جستجو کنند و 100 کلیک صورت بگیرد نسبت جستجو و نرخ کلیک منجر به افزایش 100% Average CTR می گردد .

این فرایند بکلی به گوگل واکنش مثبت و تعامل بازدید کننده گان نسبت به سایت را با جستجو و کلیک باکیفیت و ارگانیک ثابت می کند و بلعکس اگر نرخ جستجو و کلیک سایتی در نتایج جستجو گوگل ضعیف باشد با افت و کاهش CTR روبرو بوده و جایگاه کلمات کلیدی و سایت تنزل پیدا خواهد کرد.

نکته:

  1.  در این سرویس کلیه جستجو ها و کلیک ها از نتایج فارسی با کاربران و IP های ایرانی خواهد بود که Dwell Time و زمان ماندگاری هر یوزر از لحظه جستجو و کلیک تا خروج از سایت نیز حداقل از 30 ثانیه شروع می شود و در بسته های ویژه تا 2,5 دقیقه متفاوت خواهد بود .
  2.  با توجه به اینکه ما از این سرویس در پروژه های خود استفاده می کنیم ظرفیت این سرویس محدود بوده و غیر قابل تمدید است

سرویس جستجو و کلیک ارگانیک گوگل نسخه کولاک چه کاربردها و امکاناتی دارد :

  • انفجار و ارتقا فوری و همزمان Total Impressions , Total Clicks
  • انفجار و ارتقا فوری 99.9% Average CTR نمونه 1 نمونه 2
  • انفجار و ارتقا فوری Average position
  • ارتقا فوری رتبه سایت و کلمات کلیدی در گوگل تا ردیف برتر Google
  • ارتقا رنک الکسا ایران و جهانی
  • قابلیت انتخاب نوع آی پی ایرانی یا خارجی
  • قابلیت انتخاب محیط جستجو موبایل یا دسکتاپ
  • قابلیت ثبت آمار و نمایش در گوگل سرچ کنسول و Alexa

برچسب: ارتقا ctr،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۹:۰۶ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)

سایت اختصاصی چیست؟

مراد از وب سایت منحصر سایتی میباشد که به وسیله یک اپ‌نویس یا این که یک طراحی سایت اختصاصی ، منحصرا برای یک پیشنهاد‌دهنده خاص پباده سازی گردیده باشد. کمپانی‌ها از لهجه‌های نرم‌افزار‌نویسی مختلفی برای ساخت وب سایت به کار گیری می‌نمایند، گویش‌هایی مانند php، asp.net، جاوا اسکریپت و … .

در باب مضمون‌ وب سایت منحصربه‌فرد توضیح بیشتری مورد نیاز میباشد. گه گاه کمپانی‌ها مثال‌هایی از اشکال سایت پباده سازی می‌نمایند؛ برای مثال وبسایت فروشگاهی، وبسایت خبری، تارنما شرکتی و … . این تارنما‌ها را با به کارگیری از لهجه‌های اپلیکیشن‌نویسی پباده سازی می‌نمایند و کد تارنما‌ها فقط در چنگ کمپانی سازنده میباشد.

هم اکنون هنگامی یک مشتری برای پیشنهاد یک سایت فروشگاهی به آن ها مراجعه می‌نماید، به عبارتی مثال را در چنگ وی قرار می دهند و در شکل لزوم برخی از موردها را از قبیل رنگ و طرح گرافیکی و … تغییر و تحول می دهند. در‌این‌صورت کد وبسایت برای کمپانی منحصربه‌فرد میباشد خیر برای مشتری. یعنی هیچ کمپانی دیگری این کد را در مشت ندارد.

برخی از کمپانی‌ها نیز به عارضه ها گوناگون، مبادرت به پباده سازی یک سیستم رئیس محتوای منحصر به فرد می‌نمایند. یعنی به مکان به کار گیری از سیستم‌هایی مانند وردپرس سیستم رئیس محتوای خویش را پباده سازی می‌نمایند. این سیستم‌ها اما معمولی‌خیس از وردپرس میباشند و تجهیزات بزرگ آن را ندارند و به همین ادله مدل‌خیس و کاربردی‌خیس می باشند.

اکثری از تجهیزات مو جود در وردپرس برای بخش اعظمی از یوزرها سوای استعمال خواهد بود و cms منحصربه‌فرد این قسمت‌های مازاد را ندارند. یعنی در برخی از مورد ها تفاوت در بین وردپرس و تارنما منحصر شما تفاوت فی مابین سیستم مدیر محتوای منحصر یا این که همگانی میباشد.

در مفاد دیگر ساختار تارنما از در آغاز تا آخر، از کدها تا گرافیک و قالب، منحصربه‌فرد میباشد و برای یک مشتری خاص پباده سازی میشود. در خصوص مزایای تارنما منحصربه‌فرد می‌اقتدار به موردها تحت اشاره نمود:

فردی‌سازی بزرگ و کلان
قابلیت اضافه کردن خصوصیت‌های خاصی که در سیستم‌های فراهم‌ای مانند وردپرس نیست.
گرافیک مخصوص
و … .


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۲۶:۵۰ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)

طراح وب کیست و چه وظایفی دارد؟

تا اینجا راجع‌به طراحی سایت حرف کردیم و الان جواب دادن به طراحی سایت اختصاصی « طراحی سایت چه میباشد » برایمان فعالیت زیاد رنج وجود ندارد. حال می خواهیم در مورد وظایف یک طراح اینترنت سخن کنیم و بگوییم که یک طراح اینترنت چه کاری می بایست اعمال دهد.

طراح اینترنت یا این که به اصطلاح Front End Designer کسی میباشد که با به کار گیری از تکنولوژی‌های متفاوت (مثل HTML – CSS – Javascript و … ) ظواهر یک وب سایت را پباده سازی میکند و کاری به کدهای پشت صحنه ندارد.

ممکن میباشد برایتان پرسش پیش بیاید که Front End چه چیزی است و چه تفاوتی با Back End داراست. پرسش بسیار خیر و خوبی میباشد که در فیلم و مقاله‌ها آموزشی آینده به طبع در رابطه آن کلام می کنیم.
لهجه های ساخت وب سایت

همانگونه که در نصیب گذشته یک اشاره‌ی کوچک داشتیم، یک طراح اینترنت برای پباده سازی صفحه های اینترنت از تکنولوژی ها و گویش های نرم‌افزار نویسی مختلفی به کار گیری میکند.

یک طراح اینترنت، برای اینکه بتواند یک صحفه‌ی اینترنت را پباده سازی نماید، از تکنولوژی های ذیل به کارگیری میکند:

HTML (یا این که HTML5)
CSS (یا این که CSS3)
جاوا اسکریپت
جی کوئری
و…

۴ موردی که در صدر اسم بردیم، دستکم دانشی میباشد که شما برای پباده سازی صفحه های اینترنت و تبدیل شدن به یک طراح اینترنت نیاز دارید. اما می‌توانید صرفا با ۲ گزینه نخستین یعنی HTML و CSS نیز تارنما هایی را پباده سازی نمائید،‌ البته جاوا اسکریپت و جی کوئری می‌توانند به فعالیت شما بسیار اقتدار دهند.


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۳۴:۳۷ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)

انواع سایت ها

وبسایتهای شبکه‌های‌اجتماعی

(شبکه های عمومی، انجمنها و سایتهای اشتراک گذاری)
این سایتها جوامعی از مردمی رو صورت میدن که دوست دارن طراحی سایت اختصاصی با آدمای دیگه تعامل داشته باشن یا این که در ارتباط علایق مشترکشون با هم حرف نمایند. از شناخته گردیده ترین این نوع سایتها میشه از فیسبوک، لینکدین و گوگل پلاس خاطر کرد. انجمن های آنلاینی هم می باشند که عملا در هر موضوعی که فکرشو بکنید وارداتی اند. این سایتهای انجمنی میتونن منبع عظیمی از داده ها به شمار ذکر و به عده ای که کسب و کار کوچیکی میکنند یاری نمایند. (حتما یه انجمن منحصربه‌فرد تجارت شما هم وجود داره. تنها کافیه عبارتشو سرچ نمایید، برای مثال سرچ فرمائید "انجمن معاملات املاک"). اینجاست که میتونیم سایتهای هیبرید رو داشته باشیم. سایتهای وب لاگ نویسی و انجمن های اشتراک گذاری عکس و بقیه اشکال سایتهای اشتراک گذاری میتونن جزء این تیم هم محسوب بشن. یا این که از جمله سایتهای تجاری تمامی برای دعوا و تبادل لحاظ بوجود اومده اند.

وبسایتهای منحصربه‌فرد گوشی

به کار گیری از دستگاه های یار (مثل گوشیهای هوشمند، تبلت ها، ساعات و غیره) دیگه اشاعه پیدا کردند. یه مشکلی که می باشد اینه که بازدید سایتهای استاندارد روی بعضا از این دستگاه ها مشکله و گهگاه بارگذاریشون خیلی ارتفاع میکشه. سایتهایی که صفحه ها باریکتری دارا هستند و پهنای باند کمتری به کارگیری میکنند برای تلفن همراه بهتر پاسخ میدن. یه دامنه نو هم مختص سایتهای سازگار با تلفن همراه پباده سازی گردیده که با کاربرها با دیدنش به‌این امکان وبسایت پی ببرند. از جمله دامنه www.xislegraphix.mobi با پسوند .mobi نشون میده که‌این تارنما سازگار با موبایله.
اگه شما هم بیزنس کوچیکی دارید بهتره سایتتونو طوری بسازید که روی موبایل هم قابل اکران باشه. اما امروزه علاوه بر طراحی وب منقطع برای گوشی، قابلیت پباده سازی واکنشگرای تارنما و ساخت وب سایت گوشی-اولیه هم وجود داره که میتونید از این در بین هر کدوم رو که بهتر تشخیص دادید تعیین نمایید. (مقایسه ساخت سایت واکنشگرا با تارنما ویژه تلفن همراه).

وبسایتهای وب لاگ نویسی

بعضیا واژه وب لاگ رو خلاصه میکنند و میگن وب لاگ – خاطرات آنلاین، گاهنامه ها، ماهنامه ها، هفته طومار و .... پرورش قارچی وبلاگها روی وب اعتقاد و باور نکردنیه. یه وقتی اگه کسی تارنما نداشت یعنی انسان سابق ای بود، البته الآن تمامی می بایست وب لاگ داشته باشند. هر که بلاگ داره هر روز یا این که هفتگی یا این که هر وقت که بخواد وارد نصیب رئیس وبلاگش میشه و در رابطه اتفاقات معاش یا این که محل کارش مینویسه. برخی ها هم درخصوص خبر ها و سیاست مینویسن. دلداده همین خصوصیت وب شدم! هرکسی میتونه برای خودش یه وب لاگ بسازه و چاپ کننده اثر ها خودش باشه و افکارشو منتشر کنه تا دیگرانی که از سراسر دنیا به نت دسترسی دارا‌هستند بخونن. به نظرتون یه بازرگان چطوری میتونه از وب لاگ در سوی هدف ها تجاریش استعمال کنه؟ به پست کوتاهی که راجع‌به بازاریابی محتوا روی تارنما دارکوب قرار گرفته مراجعه نمایید تا پاسخ این سوالو پیدا نمایید.


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۳۷:۴۱ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)

CMS‌ اختصاصی برای چه سایت هایی مناسب است؟

در‌این نصیب وبسایت های پرطرفدار در فضای اینترنت را چک کرده و تصمیم می‌گیریم که برای هر کدام از آن‌ها چه سیستم رئیس محتوایی سفارش می شود. پباده سازی فروشگاه آنلاین یکی‌از مثال های مطلوب برای استعمال از CMS‌ منحصربه‌فرد طراحی سایت اختصاصی فروشگاه آنلاین بسیار گرانقدر میباشد. معمولا وبسایت هایی که قصد دارا‌هستند گستره وسیعی از تولیدات را به فروش برساند مستلزم بستر مخصوص برای وبسایت و رابطه با قسمت های مهمی مانند انبار، تحویل و پرسنلی می باشند. در‌این حالت توصیه می شود با به کارگیری از کدنویسی منحصر رابطه مطلوب در بین آن‌ها را تولید کرده و موقعیت ارتقای سریع سیستم را برای خویش ساخت و ساز نمایند.

ولی این مجموعه ها معمولا ترجیح می دهند پباده سازی فروشگاه آنلاین بوسیله یک دسته داخلی و نصیب IT کمپانی صورت بپذیرد تا در سریعترین مجال نیازهای سیستم را برطرف نمایند که مثال بسیار غالب آن دیجیکالا میباشد. در نقطه مقابل درصورتی که قصد راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین تخصصی برای فروش تولیدها در مسئله ای مشخص و معلوم و با جامعه مقصود محصور را دارید استعمال از وردپرس می‌تواند انتخابی بسیار مطلوب باشد چون مجال و هزینه راه‌اندازی وبسایت در مقایسه با قوانینی که خودتان دسته سازی نمایید بسیار تحت خیس خواهد بود.

پس از یک یا این که دو سال عمل و آشنایی ظریف از بازار می توانید براساس نیازهای خویش یک CMS منحصربه‌فرد پباده سازی و پیاده سازی کنید و در طی پباده سازی این سیستم تارنما شما به خیر در دسترس مشتریان بوده و سرویس رسانی میکند. وبسایت هایی مانند کادورنگی و اسدشاپ را میتوان ورژن های چیره از فعال سازی فروشگاه آنلاین تخصصی بر بستر وردپرس دانست.
ساخت سایت شرکتی

برای شرکتهای و دسته های صنعتی و تولیدی شایسته ترین گزینش ساخت وب سایت شرکتی با استعمال از وردپرس میباشد. این موسسه ها معمولا تجهیزات غامض ای در پنل مدیریتی خویش نیاز داشته و بیشتر به پباده سازی پوسته بیرونی دقت میکنند. در‌این حالت وردپرس همه نیازهای شما‌را برطرف کرده و پباده سازی یک قالب منحصر می‌تواند با هزینه ای سنجیده حضور شما در وب را به شایسته ترین صورت ممکن سازد.


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۲۱:۴۵ توسط:حجت عسکری موضوع: نظرات (0)